Ko takole pomislim, se res ne spomnim, da bi mi kdaj kateri moški rekel, da ima vnetje mehurja, med nami ženskami pa je to kar pogosta bolezen že od mladosti dalje. Najbolj se mi smilijo otroci, če dobijo vnetje mehurja, ker vem, da je bolečina velika.
Razmišljam in spoznavam, da je kar nekaj bolečin moških prihranjenih in da jim je po tej strani kar lepo. Zakaj pa so ženske bolj izpostavljene, ko govorimo o vnetju mehurja, pa si poglejmo:
- Ker imamo ženske uretro krajšo kot moški, to pomeni, da imajo bakterije krajšo pot do samega mehurja, da pride do vnetja.
- Kar se tiče samega brisanja vagine je tudi en velik problem, če si vagino ne brišemo v pravi smeri in to ne sme biti od anusa proti vagini ampak obvezno obratno.
- Ženske imamo menstruacijo in vnetje mehurja lahko nastane zaradi tampona, ki pripomore, da si med samim vstavljanjem tampona vstavimo tudi bakterije.
- Ženske se morajo paziti tudi po menopavzi, ker imajo manj hormona estrogena in tako imajo večjo verjetnost za bakterije, ker je stena mehurja manjša.
- Sama nosečnost je tudi lahko problem, ker plod pritiska na mehur in pogosto uriniranje po malem, da ne spraznimo do konca mehurja.
- Sam slab imunski sistem, ki se z leti še slabi in vnetje mehurja je lahko pogostejše.
Poskrbite za higieno in da boste redno urinirale, to je že prava pot da vnetje mehurja na starejša leta ne vse pogostejše.
Vse to so trditve, zakaj imajo ženske pogosteje vnetje mehurja in nasveti, kako se temu izogniti, ker se ponavljajoče vnetje lahko zakomplicira in na koncu vpliva tudi na ledvice. Poskrbite za svoje zdravje in ko vas pritisne lulat, si le vzemite čas in izpraznite mehur do konca, ker to ima tudi svoje prednosti, da boste mehur imele zdrav, ker vnetje mehurja res ni prijetna stvar.