Rak je v sodobnem svetu vedno pogosteje prisoten, zato je bila v preteklih letih razvita revolucionarna metoda imenovana imunoterapija. Na področju le te je bila namreč podeljena celo Nobelova nagrada. To je relativno nov pristop k lajšanju negativnih stranskih učnikov zdravljenja rakastih obolenj in zato je na tem področju še prostor za izboljšave, kljub temu pa je ta metoda dela olajšala zdravljenje že tisočim in tisočim bolnikom.
Za takšen način dela se najpogosteje odločajo bolniki z rakom na pljučih. Onkologi in drugi raziskovalci, ki se ukvarjajo z metodo imunoterapija ugotavljajo, da je najbolj učinkovita ravno na tem področju. Poudarjajo, da je bil ta preboj ključen za zdravljenje bolnikov z rakom na pljučih in tudi izredno pomemben. Trajalo je namreč dolga leta, da se je zgodil tako ogromen premik na tem področju. Imunoterapija deluje odlično v kombinaciji s kemoterapijo, saj lajša njene stanske učinke kot so izguba last, slabost in mnogi drugi. Bolniki tako bistveno lažje prestanejo proces zdravljenja. Po zadnjih raziskavah pa je bilo prav tako ugotovljeno, da je možnost preživetja bolnikov bistveno višja, če kombiniramo obe prej omenjeni metodi.
V zadnjih letih pa so znanstveniki in zdravniki prišli še do enega izjemnega odkritja. Zanimivo je namreč, da imunoterapija ni primerna le za bolnike z rakastimi obolenji. Zelo koristna je tudi za posameznike, ki se spopadajo z raznimi alergijami. Še posebej je priljubljena pri ljudeh z alergijo na cvetni prah, pršice ali kakšen drug podoben alergen. Imunoterapija temelji na mikrodoziranju teh alergenov. S tem krepimo imunski sistem, ob tem pa vseeno ne izzovemo alergijske reakcije. Čez čas se telo okrepi in ustvari odpornost, vaše alergijske reakcije zaradi dotičnega alergena pa zato izginejo.
Vedno obstaja prostor za izboljšave, ampak na tej točki lahko z gotovostjo rečemo, da je imunoterapija resnično izjemna metoda dela. V prihodnosti lahko na tem področju pričakujemo še veliko novosti, ki bodo spreminjala življenja posameznikov.